TŘEZALKOVÝ OLEJ


Vlastnosti a použití Třezalkového oleje Dr. Dudek:

 Třezalkového oleje Dr. Dudek.

Třezalkový olej je oblíben mezi profesionálními maséry. Masáží docílíme velmi dobrých prokrvujících účinků (dermatologickým testováním - ne však na zvířatech! – byl potvrzen rychlý nástup prokrvení již do 5 minut s trváním až 2 hodiny). Nezastupitelný je zejména při speciální Breussově masáži, jejímž principem je pomocí jemných tahů kolem páteře roztáhnout meziobratlové ploténky a vmasírovat do nich potřebné množství oleje. Masáž nejen krásně hydratuje pokožku, vyživuje kůži i podkoží, ale zároveň dokáže uvolňovat stresem ztuhlé svaly a zbavovat organismus psychického i fyzického napětí. Díky natažení páteře dochází k vyrovnání dysbalancí, které mohou vzniknout špatným držením těla či sedavým zaměstnáním. Svatojánský třezalkový olej je vhodný i k dalším typům masáží při rehabilitační i domácí péči o pokožku v okolí namožených a ztuhlých svalů, šlach a při problémech se zády.

Třezalkový olej současně zjemňuje a zklidňuje suchou, citlivou a podrážděnou pleť, podporuje proces obnovy pokožky a skvěle regeneruje pokožku po slunění. Je velmi oblíben u lidí trpících ekzémem nebo lupénkou. Napomáhá k regeneraci kůže v okolí opruzenin, proleženin a popálenin. Je ideální k masážím a zvláčnění zhojených jizev.

Přípravek je výborný také přímo do koupele.

Jak aplikovat:

Masáž: Masírujte nebo potírejte pokožku Třezalkovým olejem podle potřeby i několikrát denně. Ideální je vtírat olej do ještě vlhké pokožky hned po koupeli, případně požít olej přímo do vany.

Relaxační a vyživující koupel: Do koupele přidávejte 1-2 polévkové lžíce Třezalkového oleje na vanu teplé vody.

Pozor! Třezalku neužívejte, chystáte-li se na slunce, může způsobit těžké spálení pokožky. Rovněž se třezalka nesmí používat dlouhodobě. Pokud užíváte jakékoli léky, je třeba zvážit užívání třezalky a konzultovat to s lékařem, nakolik třezalka silně ovlivňuje a snižuje účinek léků. 

Tip:

  • Potírání pokožky na spáncích napomáhá k relaxaci při migrénách a neurózách.
  • Relaxační hřejivá koupel s přísadou Třezalkového oleje zklidní mysl a současně zanechá kůži jemnou a vláčnou. Po koupeli se jen lehce osušte a nechte Třezalkový olej působit na pokožce.

Složení:

  • olejový extrakt z květů třezalky tečkované
  • panenský (za studena lisovaný) slunečnicový olej
  • vitamín E

» Neobsahuje žádné chemické přísady «

Co praví lidová moudrost aneb Složení dle našich babiček:

Třezalka tečkovaná – královna svatojánského kvítí

Tato obdivuhodná léčivka je i u nás odpradávna lidem označována jako bylina svatého Jana Křtitele. Třezalka obsahuje červené hypericinové barvivo, silici, třísloviny, rutin a antibakteriální látky. Soubor účinných látek z třezalky má výrazné protizánětlivé, zklidňující a dezinfekční působení. Tradiční zkušenosti a posléze i moderní medicína prokázaly také výrazné antidepresivní účinky Třezalky tečkované. Vnitřně se třezalka používá do čajů při zánětlivých poruchách trávení, souvisejících s činností žaludku, jater a žlučníku, při nervovém podráždění a nespavosti a při ledvinových potížích. Je důležitou součástí jaterních čisticích čajů a pomáhá zmírňovat úzkosti, deprese a migrény. Při zevním použití se příznivě projevují účinky hojivé, protizánětlivé a prokrvující, zejména při působení na ochablá a bolestivá místa, jizvy, hrubou pleť, opruzeniny a proleženiny. Již naši předkové měli Svatojánský třezalkový olej ve velké oblibě a jeho domácí výroba byla velmi rozšířená podobně jako příprava tradiční měsíčkové či kostivalové masti na sádle.

Slunečnicový olej

- zastudena lisovaný - si uchovává všechny výživné látky. Obsahuje především mastné kyseliny (linolovou, palmitovou, stearovou, olejovou), dále také lecitin, tokoferoly, karotenoidy, vosky a velké množství vitaminu E. Zjemňuje a zvláčňuje kůži.

Vitamin E

má regenerační účinek na poškozenou kůži, zklidňuje podráždění a zlepšuje hojení.

LITERATURA:

Ch. M. Schempp et al. - Topical treatment of atopic dermatitis with St. John's wort cream – a randomized, placebo controlled, double blind half-side comparison. Phytomedicine. 2003, čís. 10.

Ch. Hobbs - St. John's Wort: A Review , 1998.

J. Janča, J. A. Zentrich - Herbář léčivých rostlin, třezalka - V.díl, s. 40-435., Eminent, Praha 1997

K. LInde, St. John's Wort – an overview. Forschende Komplementärmedizin. 2009, čís. 16.

L. Štrauchová - Třezalka tečkovaná: přírodní antibiotikum s rozmanitými účinky na naše zdraví , www.mojemedicina.cz, 2015

Ingredients (INCI): Helianthus Annuus Seed Oil, Hypericum Perforatum Flower, Tocopheryl Acetate.