Golden Nature Železo+Vitamin C+Kys. listová 100 cps.

skladem

Co všechno Železo v našem těle podporuje:

  • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
  • Přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím
  • Přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu
  • Přispívá k normálnímu přenosu kyslíku v těle
  • Přispívá k normální funkci imunitního systému
  • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
  • Podílí se na procesu dělení buněk
  • Přispívá k rozvoji poznávacích funkcí u dětí
259,00 Kč

GOLDEN NATURE ŽELEZO V ORGANICKÉ FORMĚ V KOMBINACI S VITAMINEN C A KYSELINOU LISTOVOU.

Železo jako prvek patří mezi minerální látky, přesněji řečeno stopové prvky. I když jsou stopové prvky v organismu obsaženy v malém množství na jejich důležitosti to v žádném případě neubírá. Železo se účastní několika procesů v našem těle, mezi ty nejdůležitější řadíme tvorbu červených krvinek a transport kyslíku po celém těle.

Železo je jedním z dalších esenciálních vitaminů, a tak jsme odkázáni na jeho přísun formou potravy či doplňků stravy, jelikož si ho tělo samo vyrobit neumí. Potraviny, které obsahují vyšší množství železa jsou zejména:

  • Ze živočišných zdrojů ho nalezneme: ve vnitřnostech a červeném mase
  • Z rostlinných zdrojů ho nalezneme: v obilovinách, luštěninách jako (sója, fazole, červená čočka), špenátu či sušeném ovoci mezi které patří meruňky či rozinky.

Železo jako takové se nevyskytuje pouze v jedné formě, a proto je potřeba být obezřetný a vybírat pouze jeho organické formy, které tělo dokáže mnohem lépe využit.

Co všechno Železo v našem těle podporuje:

  • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu
  • Přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím
  • Přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu
  • Přispívá k normálnímu přenosu kyslíku v těle
  • Přispívá k normální funkci imunitního systému
  • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání
  • Podílí se na procesu dělení buněk
  • Přispívá k rozvoji poznávacích funkcí u dětí

Proč zvolit zrovna Golden Nature Železo s Vitaminem C a Kys. listovou??

Golden Nature Železo je organické železo ve dvojmocné formě (Ferrous gluconate), které vyniká svojí vstřebatelností a je obohaceno o kyselinu listovou a vitamin C.

Vitamin C také podporuje vstřebatelnost železa, která sama o sobě není příliš vysoká. Kombinací železa a vitaminu C vzniká smysluplný produkt, který je svým složením efektivní v terapii a řešení problémů s nedostatkem železa v organismu. Golden Nature Železo ve své dvojmocné formě je jednoznačně vhodnější variantou oproti trojmocnému železu. Trojmocné železo musí v těle projít oxidací na železo dvojmocné, čímž naše tělo vystavuje dalšímu procesu, který ve výsledku může ovlivnit finální vstřebatelnost a využitelnost železa.

Železo od Golden Nature obsahuje v jedné kapsli 100% RHP (referenční hodnota příjmu) železa, takže jedna kapsle nahradí jeho celkový denní příjem. To vše je obsaženo v rostlinné kapsli z hypromelozy, aby finální produkt byl vhodný i pro vegany.


Složení v jedné kapsli:

  • Železo (Ferrous gluconate) - 14 mg (100% RHP - Referenční hodnota příjmu)
  • Kyselina listová - 400 μg (200% RHP - Referenční hodnota příjmu)
  • Vitamin C - 50 mg (62,5% RHP - Referenční hodnota příjmu)
  • Plnidlo: rýžová mouka
  • Transparentní rostlinná (HPMC) tobolka

Obsah balení: 100 cps

Doporučené dávkování: Užívejte 1 kapsli 1x denně, zapít dostatečným množstvím tekutiny. (ideálně 1hod. před jídlem, nebo 2hod. po jídle)

Upozornění:

Doplněk stravy s obsahem železa, vitaminu C a kyseliny listové. Doplněk stravy neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním svitem. Nepřekračujte doporučené denní dávkování 1 kapsli. Není vhodné kombinovat s alkoholem. Minimální trvanlivost do data uvedeném na obalu. Vyrobeno v ČR.


Proč kombinovat železo s vitaminem C a kyselinou listovou?

To, že spolu některé vitaminy a minerály spolupracují, jistě pro nikoho nebude žádným překvapením. Málokdo ale ví, které vitaminy a minerály spolu konkrétně kombinovat, aby došlo k jejich maximálnímu efektu v těle. A právě proto se v dnešním článku zaměříme na kombinaci železa, vitaminu C a kyseliny listové, což je kombinace, která by měla být známá všem lidem, jež suplementují železo.

K čemu železo slouží v těle?

Železo patří k nejdůležitějším prvkům našeho těla. Podílí se totiž na tvorbě červených krvinek tím, že je základní složkou hemoglobinu (červeného krevního barviva). Červené krvinky v těle slouží k transportu molekul kyslíku, které krvinky dopravují do mozku, srdce, jater a dalších významných orgánů. Při nedostatku železa tak hrozí nedostatečné zásobení životně důležitých orgánů a tkání kyslíkem, což může vést k jejich poškození.

Další úloha železa spočívá v přispívání k buněčné imunitě těla a to tím, že ovlivňuje diferenciaci specifických bílých krvinek T-lymfocytů, jež mají schopnost zabíjet cizorodé částice. Železo pak také příznivě ovlivňuje nervovou a srdeční činnost a fyzickou zdatnost.

Z čeho železo získat a kdo je ohrožen jeho nedostatkem?

Deficitem železa je ohrožena zejména mládež a menstruující ženy a dívky. Během ztráty krve se totiž nároky na potřebu železa v organismu mnohonásobně zvyšují. Vyvážené hladině železa bohužel také příliš nepřispívá moderní uspěchaný způsob stravování, v němž převažují nekvalitní živiny a pokrmy z fast foodů. Tato jídla jsou totiž plná průmyslově zpracovaných potravin, které obsahují nedostatečné množství minerálů a vitaminů.

Je proto důležité zaměřit se hlavně na kvalitní a vyváženou stravu. Pokud chcete přijmout opravdu velké množství železa, vyhýbat byste se rozhodně neměli masu a vnitřnostem, v nichž se nachází polovina doporučené denní dávky. Ta je pro dospělého jedince stanovena na 14 mg železa denně. Dále jsou pak na železo bohaté fazole, meruňky, švestky, obiloviny nebo různé sušené ovoce.

Proč je důležitá kombinace železa, vitaminu C a kyseliny listové?

Pokud trpíte bolestmi hlavy, silnou menstruací, zvýšenou krvácivostí z ran nebo nepříjemným pocitem "přeskakování" srdce, je dost pravděpodobné, že trpíte nedostatkem železa a měli byste ho tedy začít suplementovat. Málokdo ale ví, že užívání doplňku stravy se železem by měla doprovázet zvýšená konzumace vitaminu C, který podporuje maximální využití tohoto minerálu v těle. Nebo ještě lepší variantou je, pořídit si rovnou doplněk stravy, který kromě železa bude obsahovat také vitamin C.

Další velice vhodnou kombinaci tvoří železo a kyselina listová. Železo se spolu s kyselinou listovou totiž podílí na optimální krvetvorbě. Konkrétně kyselina listová podporuje neustálou obnovu krevních elementů, zatímco železo, jak jsme si již řekli, pomáhá tvořit červené krvinky, jež patří k hlavním krevním elementům. Pokud k železu a kyselině listové navíc přidáte ještě zmiňovaný vitamin C, dosáhnete nejlepšího možného efektu.



Železo a jeho funkce v organismu?

Železo patří k velice důležitým prvkům v lidském těle, neboť se podílí na celé řadě úloh od dýchacího systému až po správné fungování svalů. Jeho nedostatek v těle se zpočátku projevuje nenápadně, takže po příčině příznaků mnoho lidí ani nepátrá. Později se ale může dostavit až tzv. anémie (chudokrevnost), což je stav, který nepříznivě ovlivňuje různé pochody v těle a může až vést k poruše některých orgánů. Dostatek železa v potravě je tedy dobré nepodceňovat.

Co víme o železu a jaká je jeho doporučená denní dávka?

Železo je v těle zastoupeno ve dvou základních formách - ve formě hemoglobinu a myoglobinu. Hemoglobin je červené krevní barvivo, které je nezbytnou součástí červených krvinek, jež slouží k přenosu molekul kyslíku do tkání. Při nedostatku železa tak například naše srdce, mozek a játra nejsou dostatečně zásobeny životadárným kyslíkem. Myoglobin má podobnou funkci, akorát ve svalech. Nedostatek železa se tak u svalů projevuje sníženou svalovou silou.

Železo je nepostradatelným prvkem. Ještě více důležitý ale je v období těhotenství nebo u dospívajících dětí. Doporučená denní dávka pro dospělého jedince se pohybuje okolo 14 mg, přičemž menstruující ženy a dárci krve by měli tuto dávku ještě navýšit o jednou tak velké množství. U dospívajících se optimální příjem železa pohybuje v rozmezí 8-14 mg za den.

V jakých potravinách železo můžeme najít?

Jak je všeobecně známo, nejvíce železa se nachází hlavně v červeném mase a vnitřnostech. Z rostlinných zdrojů jsou dobrou zásobárnou železa fazole, mandle, meruňky, švestky a obilí. Významné je také nezapomínat na konzumaci ovoce a zeleniny, v nichž je sice podíl železa nízký, avšak vitamin C podporuje vstřebávání a využití tohoto prvku v těle.

Naopak existují i faktory, které biovyužitelnost v organismu snižují. K nim například patří nadměrné užívání alkoholu, kávy a návykových látek nebo přílišná konzumace vlákniny a šťavelanů, jež mohou být příčinou toho, že železo projde trávicím traktem bez většího využití.

Jaká je funkce železa v těle?

Kromě toho, že železo se podílí na vzniku červených krvinek, a tudíž přenosu důležitého kyslíku, také ovlivňuje srdeční činnost, nervovou soustavu a imunitní systém. Železo má totiž vliv na diferenciaci T-lymfocytů, což je jeden z druhů bílých krvinek, jež usmrcují cizorodé patogeny a nádorové buňky. Působení na nervovou soustavu a srdce se projevuje tím, že při jeho nedostatku hrozí bolesti hlavy, nepravidelné bušení srdce, třes rukou a nohou nebo časté zadýchávání. Příjem železa zkrátka celkově ovlivňuje fyzickou zdatnost a lepší výkonnost, což je také důvod toho, proč na železo nedají dopustit ani sportovci.